KONTAKTY

Bdecor, s.r.o.
M.R.Štefánika 29/D
929 01 Dun, Streda
tel: +421 917/313 504
prehobby(a)gmail.com

TOVAR V AKCII

Naša cena 1,24 EUR
skladom
Naša cena 1,24 EUR
skladom
Naša cena 1,24 EUR
skladom

TOP produkty

Naša cena 2,07 EUR
skladom

INŠPIRÁCIE
TVORBA NAŠICH ZÁKAZNÍKOV

Pre podrobnosti kliknite na obrázok

JARNÉ INŠPIRÁCIE

Pre podrobnosti kliknite na obrázok

SLADKÉ INŠPIRÁCIE

Pre podrobnosti kliknite na obrázok

VEĽKONOČNÉ INŠPIRÁCIE

Pre podrobnosti kliknite na obrázok

NÁVODY NA POUŽITIE
farba

MÝTUS: čím je farba hustejšia, tým lepšie kryje

PRAVDA: medzi hustotou farby a jej krycou schopnosťou nie je súvislosť. Farba kryje tým lepšie, čím viac pigmentov obsahuje.
stetec

MÝTUS: na kreatívnu tvorbu sa hodí akýkoľvek štetec

PRAVDA: každá technika vyžaduje iný typ štetca, univerzálny štetec neexistuje! Ak sa ti nepodarilo vykúzliť to, čo si si predstavovala, možno treba iba zmeniť štetec....

fen

MÝTUS: fénom na vlasy sa dá sušiť každý materiál

PRAVDA: Je pravdou, že sušiť sa dá, ale nie vždy to prinesie želaný výsledok. Vo všeobecnosti platí, že sa dajú sušiť fénom tie prípravky, ktoré sú založené na vodnej báze, existujú však výnimky:

 • Dvojkrokové laky od Pentartu a  základ pre krakelovaciu pastu – sušenie fénom predĺži dobu schnutia
 • Minerálna pasta čierna glitrová od Pentartu – sušenie fénom neovplyvňuje dobu schnutia
 • Magnetická pasta od Pentartu – v dôsledku teplého vzduchu bude pasta tekutejšia
lep

MÝTUS: lepidlo na decoupage schne veľmi rýchlo

PRAVDA: tento mýtus je pravdivý iba sčasti. Pri lepení musíme pracovať naozaj dosť rýchlo, aby lepidlo na povrchu neuschlo, kým pracujeme. Ale celková doba schnutia lepidla je dosť dlhá a nestačí iba pár minút fénovania. Neskôr môže nastať viac problémov a ťažkostí, ak nenecháš lepidlo poriadne uschnúť!

servitka

MÝTUS: servítka sa pri lepení ľahko trhá

PRAVDA: namočený a pripravený decoupage papier a servítka sa trhajú rovnako ľahko. Tento problém je možné vyriešiť správnou technikou lepenia. Ak sa ti servítka roztrhla mohlo to byť v dôsledku použitia príliš veľkého množstva lepidla, pracovala si s nesprávnym druhom lepidla alebo si mala mokrý štetec.
potreby

MÝTUS: hobby prípravky je možné nanášať na povrch v akomkoľvek poradí

PRAVDA: je pravdou, že prípravky môžeme natierať jeden cez druhý, ale pre dosiahnutie konkrétneho efektu je potrebné dodržať poradie. Je tiež dôležité rozlišovať prípravky na vodnej báze a s obsahom riedidla, taktiež nechať dostatok času na uschnutie jednotlivých vrstiev.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tieto dobré tipy som vám preložila zo stránky http://re-kreativ2.blogspot.hu Cool

navod

Umenie krakelovania

Vytvoriť popraskaný povrch nie je niekedy vôbec jednoduché. Ja som už mala dobrých pár pokusov, po ktorých som bola presvedčená, že krakelovací lak NEFUNGUJE! Potom som musela prísť na to, že ja som nefungovala celkom správne... Takže tu je niekoľko rád, ako sa fiasku vyhnúť. Dúfam, že vám pomôžu Wink

Pár rád:

 1. Vrstva krakelovacieho laku by mala byť súvislá (bez nepokrytých väčších či menších plôch). Ak natierame vrstvu praskajúceho laku priamo na neošetrený drevený predmet, môže sa stať, že táto vrstva jednoducho vsiakne do dreva. No a potom môžeme čakať aj do súdneho dňa, kým nám druhá vrstva laku popraská...
 2. Pri natieraní veľa zaváži smer natierania. Prvú vrstvu dvojkrokových lakov natierajte iba raz, štetec ťahajte iba jedným smerom, nie tam a späť.
 3. Prácu s jemným dvojkrokovým lakom si načasujte na slnečné počasie. Ak je mokré počasie a ani prádlo sa nesuší na šnúre, tak ani druhá vrstva laku vám nepopraská.
 4. Prvú vrstvu krakelovacieho laku nanášame v dostatočne hrubej vrstve (smotanový efekt na povrchu) a hlavne rovnomerne. "Hrčky" na povrchu sa vám budú sušiť hodiny.
 5. Pri dvojkrokových lakoch je dobré prvú vrstvu nechať usušiť pri izbovej teplote.
 6. Jemný dvojkrokový lak bude oveľa krajší, ak ho necháte voľne uschnúť a "nepomáhate" mu fénom. Jeho druhú fázu stačí naniesť v tenkej vrstve
 7. Na opalizujúci krakelovací lak je úplne zbytočné dávať ešte aj dokončovací lak
 8. Celková doba schnutia skleného laku môže byť aj 3 dni. Je to celkom normálne a proces sa nedá ničím urýchliť, keďže pri schnutí prebieha chemická reakcia