* Objednávky prijaté do 12,00 hod. odosielame ešte v ten istý pracovný deň. * Zasielame aj do Českej republiky *
Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Pouring medium 500ml

Tekuté médium Pentart slúži na riedenie akrylových farieb a na dosahovanie špeciálnych tekutých efektov – liatie akrylových farieb. Pouring médium vy... celý popis
Dostupnosť
Skladom 10 ks
4,60 EUR
3,83 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:11361
Kompletné špecifikácie

Tekuté médium Pentart slúži na riedenie akrylových farieb a na dosahovanie špeciálnych tekutých efektov – liatie akrylových farieb. Pouring médium vytvára tzv. efekt tečúcej farby, kaluže, netypické krivky a tečúce kvapky zlievané do jedného celku. Akrylové médium zabraňuje znehodnoteniu maľby proti popraskaniu, vytváraniu malých vzduchových bubliniek alebo zmeny odtieňa farby. Zmení sa len konzistencia a tekutosť akrylovej farby. Zachováva celkový mokrý vzhľad a dotvára tzv. tekutý obraz. Pouring medium technika je pre každého, kto chce tvoriť s neobmedzenými možnosťami.

Ako sa používa?

Tekuté médium pouring stačí naliať do pohára s pripravenou akrylovou farbou, zmiešať pomocou umelohmotnej špachtle a naliať na plátno. Je možné ho miešať s akrylovými farbami v pomere 5% až 50% podľa potreby. Plátno je vhodné podložiť, aby zbytková akrylová farba mala kde odkvapkať. Otáčaním plátna vytvoríme krásne porozlievané vzory. Pre ešte lepšie efekty môžete použiť pipetu. Naberte množstvo farby do pipety a nakvapkajte na plátno a znova ho pootáčajte. Maľba uschne približne po 24 hodinách. No pre urýchlenie schnutia môžete použiť teplovzdušnú pištoľ. Viac o produkte nájdete nižšie vo videu.

Pri tvorení môžete naliať jednotlivé farebné odtiene do jedného plastového pohárika alebo zvlášť na plátno a tým budú akrylové farby viac oddelené, pričom budete lepšie usmerňovať ich tok pri nakláňaní plátna. Ak chcete na obraze vytvoriť bunky, tak pridajte pár kvapiek silikónového oleja do akrylových farieb. Originálnosť výsledku docielite pridaním minerálov či trblietavého prášku. Pre krásny lesk na záver pretrite tekutý obraz záverečným lakom alebo sprejom. 

https://www.youtube.com/watch?v=n5ODDQy51Fw

 

Tovar zaradený v kategóriách