*Objednávky prijaté do 12,00 hod. odosielame ešte v ten istý pracovný deň. Zasielame aj do Českej republiky *
Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nepremeškajte naše novinky a zľavy
 1. Úvod
 2. Odlievanie a modelovanie
 3. Prášky a živice na odlievanie

Prášky a živice na odlievanie

Decor Clay - pomocou nej si viete jednoducho zhotoviť nerozbitné odliatky s veľmi hladkým povrchom, ktoré sa dajú výborne dokorovať a mnohostranne využiť: od plastických ozdobných prvkov cez rôzne figúrky až po výrobu šperkov. Ako si zhotoviť želaný predmet: zmiešajme 2 objemové jednotký komponentu B s 1 objemovou jednotkou komponentu A. Ziskanú zmes vlejme do odlievacej formy a nechajme ju 30-35 minút vytvrdnúť. Po úplnom vytvrdnutí a uschnutí môžeme odliatok ozdobiť ľubovoľným spôsobom: maľovaním, decoupage technikou, transferovaním, antikovaním. Konečný vzhľad môže byť antický, alebo aj lesklý a trblietavý. Zmes Decor clay môžeme tónovať resp. mramorovito prifarbit pomocou Pigmentovej pasty Pentart.


Sádrový odlievací prášok - vhodný na odlievanie do silikónových a PP foriem. Prášok je nutné pred použitím rozmiešať v pomere 4 diely prášku na 1diel vody. Po rozriedení má hmota konzistenciu ako rozpustená čokoláda - je nutné ju do 20 minút použiť - začína tvrdnúť. Po úplnom vytvrdnutí a uschnutí môžeme odliatok ozdobiť ľubovoľným spôsobom: maľovaním, decoupage technikou, transferovaním, antikovaním.


Slonovinová živica - Dvojzložková odlievacia zmes, syntetická živica, na výrobu predmetov pripomínajúcich slonovinu. Vhodná na výrobu šperkov a rôznych plastických dekoracných prvkov, ktoré sa dajú dalej využit na ozdobenie nábytku, v scrapbookingu, alebo v zmiešaných technikách.
Návod na použitie: Pomocou odmeriek vymerajme rovnakú objemovú jednotku komponentov A a B. Vsypme ich do jednej misky a dôkladne ich spolu premiešajme. Zmes vlejme do pružnej odlievacej formy (silikónovej, alebo z pružného plastu) a nechajme uschnút. Doba schnutia je pri izbovej teplote 30-40 minút v závislosti od velkosti objektu. Odliatok, ktorý teraz vyberieme z formy, je ešte ohýbatelný, formovatelný, rezatelný. Po približne dvoch hodinách schnutia odliatok
úplne vytvrdne a už sa nedá ohýbat. V tejto fáze je odliatok brúsitelný. Prípadné drobné chyby, ktoré vznikli pri odlievaní, je teraz možné zbrúsit. Živica rýchlo tvrdne, preto si namiešajme vždy len také množstvo zmesi, ktorú ihned spotrebujeme. Od zmiešania komponentov po naliatie zmesi do
formy nesmie ubehnút viac ako 15 minút. Živicové komponenty uchovávajme v pôvodnom obale, dobre uzavreté, pretože sú citlivé na svetlo a vlhkost! Odliatky zhotovené zo slonovinovej živice sú béžovej farby. Ich povrch je lesklý, hladký a farbitelný. Živicu možno farbit alkoholovým farbivom zn.Pentart, farebným práškom a efektnými pigmentovými práškami ich vmiešaním do živice. Odliatky možno farbit aj na ich povrchu, napr. Media ink-om, Media mist spray-om, Texture spray-om. Metalický povrch môžeme odliatku dodat pomocou tekutého kovu, voskových pást, tekutej patiny, ci antikovacích pást.

Cena:
EUR
EUR
Zobrazujem 1-3 z 3
  Modelovací, odlievcí prášok, 900g
  3,02 EUR
  2,52 EUR bez DPH
  3,02 EUR
  2,52 EUR bez DPH
  Skladom 4 ks
  ks
   Slonovinová živica 2x40ml
   7,46 EUR
   6,22 EUR bez DPH
   7,46 EUR
   6,22 EUR bez DPH
   Skladom 1 ks
   ks
    Decor Clay sada 200g
    4,20 EUR
    3,50 EUR bez DPH
    4,20 EUR
    3,50 EUR bez DPH
    Skladom 1 ks
    ks
    Produktov na stránku 70140210